Maska OMG! 4w1 Double Dear, koreański zabieg multimasking na twarz

Jak wiecie bardzo lubię wszelkiego rodzaju maseczki i używam ich z przyjemnością kiedy tylko mogę. Maseczki dzielę na trzy różne typy: oczyszczające (głównie glinki), nawilżające (głównie płachty) i odżywcze (głównie gęste kremy). Podział ten jest prosty, ale ważny, ponieważ MASKA MASCE nierówna! Zupełnie inny efekt osiągniemy stosując glinkę z hydrolatem, a zupełnie inny nakładając gotową płachtę bawełnianą z lekkim, żelowym serum. To, jakiej użyję maseczki zależy od aktualnych potrzeb cery i zauważyłam, że w moim przypadku różnorodność sprawdza się lepiej niż kurczowe trzymanie jednej maseczki. 


opakowanie-omg-double-dear-4w1

Multimasking

Idąc dalej tym tropem - zdarza mi się używać kilku maseczek jednocześnie (tzw. multimasking), co jest moim odkryciem ostatnich miesięcy! Logicznie rozumując różne partie twarzy mogą, choć nie muszą, mieć zupełnie różne potrzeby (cera normalna prawdopodobnie nie ma aż takich wymagań, tylko ile znacie osób z cerą normalną? no właśnie!). W moim przypadku podział wygląda najczęściej tak:

  • strefa pod oczami wymaga nawilżenia i ujędrnienia - stosuję płatki pod oczy i bardzo tanią, a jednocześnie z sensownym składem maseczkę Isana (tak, tą za 1,99 zł maseczkę pod oczy i usta w szaro-białej saszetce na 4 zabiegi - serdecznie polecam! oczywiście kupuję w Rossmannie),
  • czoło i nos, a czasem także policzki - które się trochę przetłuszczają, staram się intensywnie nawilżać, aby regulować wydzielanie sebum, a jednocześnie przymykać pory (pamiętajmy, że pory są skórze potrzebne, nie da się ich "usunąć", ale można je zwężyć, np. wit. B3 jest w tym świetna),
  • broda natomiast często jest zanieczyszczona - wiem, że to dość nietypowe, ponieważ najczęściej słyszę, że dziewczyny mają problemy z czołem i/lub nosem - dlatego okolice brody najczęściej staram się dobrze oczyszczać np. glinkami, szczególnie zieloną i czarną,
  • szyja - tak, dla mnie szyja również jest "częścią" twarzy i o nią dbam podobnie jak o resztę, to na szyi najszybciej widać upływający czas - staram się ją nie tyle nawilżać, co ujędrniać skórę i odżywiać, najczęściej grubszą warstwą kremu na noc.

Tak wygląda domowy multimasking u mnie, co nie znaczy, że zawsze się do niego stosuję. Najważniejsze to dobrać produkty do aktualnego stanu cery, a ten się zmienia choćby wraz z porami roku, dietą czy cyklem miesięcznym (hormony). Zdarza mi się również korzystać z gotowych zestawów, a wtedy stosuję się do instrukcji. Zapraszam dzisiaj na recenzję zabiegu 4w1 OMG! Double Dear.

Poniżej skład płatków pod oczy (krok 1) i kremu nawilżającego (krok 4)
sklad-omg-double-dear

Zabieg Double Dear 4w1 OMG! Kit Zone System Mask recenzja

Zabieg polega na strefowej detoksykacji, tonizacji i rewitalizacji twarzy. Jedna sporej wielkości saszetka zawiera kompletny zabieg, składający się z czterech kroków (płatków pod oczy, dwóch rodzai maseczek i kremu), które wykonujemy w odpowiedniej kolejności. Opakowanie zawiera cztery oddzielne komory, co jest bardzo wygodne i higieniczne.

Krok 1 

Złote płatki pod oczy

W oznaczonej saszetce znajdziemy płatki pod oczy z 24-karatowym złotem. Mają one wygładzić drobne zmarszczki, działać regenerująco i rozjaśniająco na delikatną skórę pod oczami. Opakowanie wygodnie się otwiera rękami, nie trzeba używać nożyczek. Wewnątrz (przynajmniej w moim opakowaniu) znalazłam płatki oddzielone od zabezpieczających je pasków (widocznie same się oddzieliły w transporcie). Paski te miały za zadanie m.in. chronić płatki przed wyschnięciem, przez co moje były trochę mniej nawilżone niż powinny być. Mimo wszystko spełniły swoją rolę i dobrze przylegały do skóry. Pachną! Nie mają naturalnego składu i kilka grzeszków by się znalazło.


Recenzja

Złote paski pod oczy same się nie przesuwają i jeśli nie będziemy ich dotykać to nie powinny wchodzić w oczy. Bardzo łatwo się zdejmują, nie ciągną skóry. Po zabiegu skóra pod oczami jest wyraźnie lepiej nawilżona i rozjaśniona. Widzę, że cera w miejscach, gdzie były przyklejone płatki jest jaśniejsza niż pozostała część twarzy. Skóra jest też bardzo delikatnie napięta - nie jest to może spektakularny efekt, ale jest. Warto wspomnieć, że skóra po zabiegu delikatnie się klei. Jestem z nich zadowolona i chętnie kupiłabym je oddzielnie :)

Poniżej skład maski oczyszczającej (krok 2) oraz tonizującej (krok 3)
double-dear-maseczki

Krok 2 

Oczyszczająca maska z tlenkiem węgla

W większej saszetce znajduje się maska z tlenkiem węgla na tzw. strefę T (czoło i nos). Ma ona za zadanie  głęboko oczyszczać i zmniejszyć pory. Maska w postaci gęstej pasty wygląda jak zwykła, rozrobiona już glinka. Łatwo się rozprowadza na skórze i nie wysycha tak szybko, choć gdy trzymamy ją dłużej oczywiście przyschnie. Dodatkowo można twarz podczas zabiegu spryskiwać np. hydrolatem lub wodą termalną.

Krok 3

Maska kukurydziana na policzki i brodę

Maska typu kaolin na strefę U (policzki i broda). Podobno rewitalizuje, liftinguje i tonizuje skórę. Jest to bardzo gęsta pasta o różowym kolorze. Dość dobrze się ją rozprowadza, ale trzeba robić to szybko i sprawnie, ponieważ bardzo szybko wysycha i to do tego stopnia, że pęka i potrafi się kruszyć. Warto ją częściej spryskiwać, aby nie podrażniła cery.

Recenzja masek

Obie glinki posiadają swój specyficzny zapach, ale są także delikatnie perfumowane. Nie mają naturalnego składu, zawierają kilka substancji, bez których mogłyby się obejść. Po zmyciu całej twarzy i pozbyciu się obu glinek skóra wygląda naprawdę pięknie. Jest gładka, oczyszczona, a pory przymknięte. Wyraźnie widzę, że jakieś pojedyncze wypryski, które często się pojawiają w pewnym momencie cyklu są ukojone, a zaczerwienienia zdecydowanie jaśniejsze. Natomiast w miejscach, w których glinka za mocno przyschła (szczególnie przy brzegach) pojawiło się niewielkie zaczerwienienie, które szybko zniknęło po zmyciu  (dokładnie tak samo mam z czystą glinką, dlatego lepiej nie dopuszczać do zasychania). W większości skóra nie jest podrażniona. Widać, że jest rozjaśniona i wygląda bardzo dobrze. Maski są fajne, jeśli nie lubicie same rozrabiać glinek.

Krok 4

Krem nawilżający

Jego zadaniem jest przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu nawodnienia. Jest to ostatni krok zabiegu, który jest dostępny w jednym poręcznym opakowaniu.

Recenzja kremu nawilżającego

Krem posiada konsystencję żelową, przez co bardzo dobrze się rozsmarowuje. Jest biało przezroczysty. Porcja z saszetki wystarcza na pokrycie całej twarzy, a nawet szyi i dekoltu (choć cieńszą warstwą), więc jest całkiem spora. Krem pachnie dziwną mieszanką olejków eterycznych, przypominającą zioła (trochę podobnie do rozmarynu lub drzewka herbacianego). Skład oparty o glikol i silikony, więc raczej się nie nadaje do częstego stosowania, a niektóre cery powinny uważać nawet przy jednorazowym użytku (silikonów lepiej unikać przy cerze tłustej, trądzikowej i takiej, która się naprawdę łatwo "zapycha"). Dodatkowo mamy tutaj petrolatum czyli wazelinę. Gdzieś dalej sporo nawilżaczy (humektantów, w tym kwas hialuronowy), kilka olei olejków eterycznych oraz całą masę ekstraktów roślinnych. Nie jest to krem dla wszystkich, natomiast używany raz na jakiś czas może nie zaszkodzi (tu warto wspomnieć, że Koreanki lubią efekt wygładzenia, jaki daje silikon). Krem tworzy na skórze uczucie świeżości, ochłodzenia, co jest przyjemne po zabiegu glinkowym. Po dłuższej chwili się wchłania, ale pozostawia na skórze wyraźnie wyczuwalną warstwę, której szczerze mówiąc nie mogłam znieść, więc po około godzinie po prostu zmyłam krem z twarzy, nałożyłam tonik i lżejszy preparat nawilżający. Myślę, że ten krem bardziej się sprawdzi przy cerze suchej lub normalnej niż przy cerze tłustej (jaką posiadam ja).

koreanski-zabieg-na-twarz

Ogólnie zabieg uważam za bardzo fajne rozwiązanie, szczególnie przed jakimś większym wyjściem. Może nie dla każdego polecam krem, ale płatki pod oczy oraz obie glinki dają fajny, szybki rezultat. Odświeżają i oczyszczają skórę, przymykają pory, dzięki czemu cera jest gładsza, równa, miłą w dotyku i wygląda po prostu lepiej. Twarz wygląda młodziej, jest rozjaśniona i pełna blasku. Zabieg kosztuje niecałe 29,90 zł w sklepie internetowym aurashop.pl. Jest to koreańska marka kosmetyków.

Lubicie multimasking? Stosujecie taką metodę pielęgnacji czy też pierwszy raz o niej słyszycie? Lubicie gotowe zabiegi w saszetkach?

Komentarze

  1. Jeszcze nigdy nie próbowałam takiej maski :) ale myśle ze to świetny pomysł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. W sumie nigdy nie miałam okazji stosować tego typu produktu 4 w 1, nawet chyba o takim zabiegu wcześniej nie czytałam, ale czuję się zainteresowana i zaciekawiona :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Swietny pomysl, zwlaszcza dla osob ktore nie maja duzo czasu. Wszystko za jednym zamachem ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Dziwnym trafem jeszcze nie używałam, ale markę znam:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Widziałam już te maski, ale sama ich nie używałam. Tak samo jak i nie stosowałam jeszcze multimaskingu.

    OdpowiedzUsuń
  6. W sumie pierwszy raz spotkałam się z tak skoncentrowaną maseczką - i nie jest to złe rozwiązanie!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie pielęgnacji ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Pierwszy raz słyszę o tej metodzie :) niestety składy produktów nie są odpowiednie dla mojej cery :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Nie stosowałam jeszcze multimaskingu,zabieg zapowiada się zachęcająco,idealnie przed ważnym wyjściem

    OdpowiedzUsuń
  10. Dobrze, że ta część pod oko to płatek żelowy. Taki multimasking źle mi się kojarzy :D

    OdpowiedzUsuń
  11. Skład słaby więc jak dla mnie oczywiście odpada.

    OdpowiedzUsuń
  12. Ciekawie to wygląda! Nie miałam nigdy stycznością z tego typu produktem, ale z chęcią się przyjrzę bliżej. :)

    OdpowiedzUsuń
  13. To jest naprawdę ciekawe rozwiazanie. Podoba mi sie ta maska!

    OdpowiedzUsuń
  14. ale świetna, muszę ją mieć :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Nie miałam nigdy tego produktu, ale wygląda to naprawdę interesująco :D Świetny post :)
    Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

    OdpowiedzUsuń
  16. tej jeszcze nie miałam!!! jak na koreańskie kosmetyki to i cena przyzwoita

    OdpowiedzUsuń
  17. Nie spotkałam wcześniej tej maski ani w drogeriach ani na stronach internetowych. Twoja recenzja brzmi ciekawie. Chętnie wypróbowałabym tą maskę. Zresztą, chyba pierwszy raz widzę recenzję maski 4w1. Ekstra!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Lubię czytać Wasze komentarze, ponieważ mamy różne doświadczenia i inne wymagania, więc śmiało piszcie!

Skomentować może każdy, także anonimowo, apeluję jednak o kulturę :)

Bez linków i SPAMU!

Moje zdjęcie
CosmetiCosmos
Witaj na CosmetiCosmos.pl! Mam na imię Aneta i od kilku lat interesuję się kosmetykami i ich składami, szczególnie naturalnymi. Szukam prawdziwych perełek, lubię polskie manufaktury, kręcę też własne kremy. Interesują mnie także eko środki czystości. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie (polecam wyszukiwarkę). Kontakt ze mną: cosmeticosmos@gmail.com

Jestem tutaj